Wpisy z tagiem: urban fantasy

wtorek, 20 września 2011
Alexia coraz lepsza
Miałam wątpliwości, czy po doprowadzeniu wątku romansowego do finału Gail Carriger będzie umiała w interesujący sposób "pociągnąć" swoją opowieść. Choć jednak niektóre z moich prześmiewczych przepowiedni co do rozwoju wątku Alexia-Conall się urzeczywistniły, muszę przyznać, że Bezzmienna podobała mi się nawet bardziej aniżeli Bezduszna.
Przy zachowaniu wszystkich zalet części poprzedniej, tj. ujmującej lekkości stylu i niezłego humoru, ma bowiem dodatkową w postaci spójnej, a przynajmniej spójniejszej niż w poprzedniej odsłonie i z pewnością ciekawszej fabuły. Ta osnuta jest wokół tajemniczego - i w dodatku "ruchomego" - zjawiska masowego egzorcyzmu wilkołaków, wampirów i duchów.
W bonusie dostajemy romans poboczny, a nawet więcej niż jeden oraz mroczne tajemnice szkockiej przeszłości londyńskiego alfy.
W efekcie na kolejny tom czekam jeszcze bardziej niecierpliwie.
Nie muszę dodawać, że cykl polecam?:)
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Kenzie i Gennaro, wejście drugie; Protasiuk - powrót
Zaczęłam przedwczoraj drugi tom cyklu o parze detektywów z Bostonu pióra Lehane'a i choć rzeczywiście ironicznych komentarzy Patricka jest wyraźnie mniej niż w Wypijmy, nim zacznie się wojna, to zapowiada się historia o seryjnym przyjemniaczku, więc zmiana klimatu wydaje się uzasadniona. Na razie jest gęsto, intrygująco i bardzo pozytywnie. Dam znać o rozwoju wydarzeń.

***

W tak zwanym międzyczasie bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie Święto rewolucji Michała Protasiuka. Z jego debiutanckiego Punktu Omega nie mam, mówiąc delikatnie, dobrych wspomnień. A tu solidny dreszczowiec z ciekawą, wielokierunkową podbudową naukową, praktycznie bez fantastyki, bardzo przyjemny w czytaniu. Zatem polecam.

***

Drugi tom cyklu Kate Griffin o Matthew Swifcie czytało mi się dużo lepiej niż pierwszy, ale, uczciwie mówiąc, nie wniósł do obrazu serii wiele nowego. Może nutkę refleksji socjologicznej:) Niemniej, rozrywka przyjemna.

***
A do planów czytelniczych dołączył wyhaczony za grosze Władca Ocean Park Stephena L. Cartera na podstawie sieciowej polecanki oraz cykl marinistyczny Patricka O'Briana - bo mają pierwszy tom w bibliotece, a nawet nie tylko pierwszy. Czytał ktoś którąś z tych pozycji?
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Krytyczne ostrze siekiery:P
Moje manie na małym ekranie
Porąbana literatura
Porąbane dysputy
Przyjaciele i znajomi Siekiery (znaczy - też porąbani:)
To stay sharp
Varia (Ścinki)
Tagi
statystyka