Wpisy z tagiem: Idris Elba

środa, 07 sierpnia 2013
Pierścionek z niebieskim oczkiem i o, laboga, moja noga, czyli jak zrujnować dobry serial
Na wstępie OSTRZEŻENIE: osoby, które nie widziały trzecich sezonów Luthera i The Killing, a ewentualnie miałyby na to kiedyś w niesprecyzowanej przyszłości ochotę (choć szczerze odradzam) - nie powinny czytać dalszej części niniejszego wpisu, bowiem będzie ona zawierała spoilery.
piątek, 25 lutego 2011
Luther
Właściwie wystarczyłoby napisać tylko: miniserial BBC z Idrisem Elbą w roli głównej. I wszystko byłoby jasne. Ale dopiszę jeszcze parę zdań, na wypadek, gdyby któryś z czytelników nie oglądał dotąd żadnej produkcji BBC ani sygnowanego przez HBO The wire, w którym Idris Elba stworzył jedną z najbardziej interesujących kreacji - narkotykowego bossa Russela "Stringera" Bella aspirującego do miana prawdziwego biznesmena i studiującego wieczorowo ekonomię.
Tym razem Idris kreuje postać z drugiej strony barykady, detektywa z poważnymi problemami etycznymi i psychicznymi (oraz będącymi ich bezpośrednią pochodną małżeńskimi - w roli Zoe Luther Niobe z Rzymu). Oprócz bieżących spraw jest też intryga główna, w której znaczącą rolę odgrywa psychopatyczna morderczyni o ogromnym intelekcie, Alice Morgan.
Siłą serialu, poza aktorami, jest klimat, ciężki, mroczny i posępny. Można mówić ( i jest w tym trochę słuszności), że scenarzyści bezwstydnie eksploatują klisze, ale...obejrzyjcie piąty odcinek i pogadamy:)
Całość liczy 6 godzinnych epizodów, jak zazwyczaj w produkcjach BBC.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Krytyczne ostrze siekiery:P
Moje manie na małym ekranie
Porąbana literatura
Porąbane dysputy
Przyjaciele i znajomi Siekiery (znaczy - też porąbani:)
To stay sharp
Varia (Ścinki)
Tagi
statystyka