Blog > Komentarze do wpisu
Powtórek czar
Zakończyłam wczoraj pierwszy od dawna powtórkowy maraton Sagi o wiedźminie. Pięć tomów w 12 dni to takie przeciętne, niespieszne tempo, ale oczy już nie te, co w 2001, przyszło zrezygnować z całonocnych orgii czytelniczych. Poza tym przy pierwszym kontakcie z cyklem nic by mnie nie oderwało od lektury. A gdy już się wszystko wie, można sobie pozwolić na delektowanie się. Pewne odczucia jednak pozostają niezmienne. Literacko najlepszym tomem jest Wieża Jaskółki. Otwierającą cykl Krew elfów oceniam niewiele niżej. Ale ciągle największy sentyment mam do Chrztu ognia. Za Regisa, Zoltana Chivaya - niepoprawnego altruistę, Feldmarszałka Dudę, Bitwę o Most i przecudnie ironiczny predykat Geralta. No i za tytułowe ordalium, oczywista. Ech, chyba za jakiś czas muszę sobie zorganizować powtórkę cyklu Dumasa o muszkieterach, a później Trylogii. Wiedziałam, że zaczynanie powrotów jest niebezpiecznym pomysłem:)
Między czwartym a piątym tomem Sagi wpadła mi kolejna powtórka, tym razem w ramach obowiązków recenzenckich. Polska wersja trzeciego tomu Pierwszego Prawa Joego Abercrombiego, czyli Ostateczny argument królów. Jako że 1,5 roku temu czytałam oryginał, miałam szczery zamiar jedynie pobieżnie odświeżyć sobie główne wątki na poziomie szczegółów. Powieść jest jednak tak dobra, a w dodatku tak świetnie została przełożona przez jednego z moich ulubionych tłumaczy - Wojciecha Szypułę - że nie oparłam się pokusie zapoznania się z całością. Pochłonięcie ponad ośmiuset stron zajęło mi trzy dni, co też o czymś świadczy:)
Teraz przede mną kolejne obowiązki - tym razem Fahrenheitowe:
- obsypana nagrodami powieść Jo Walton Wśród obcych
-
oraz Piękny kraj Alana Averilla.
Obie powieści wyda 29 sierpnia Akurat. W międzyczasie chciałabym dokończyć Ameksykę, bo szczęśliwie ochłodzenie trwa już kilka dni.
A wy co sądzicie o powtórkach? Wiem z doświadczenia, że podział wśród czytelników w tej kwestii jest dość ostry (na fanów i antyfanów czytania danego tytułu więcej niż raz). Do czego najczęściej wracacie?

środa, 14 sierpnia 2013, krwawasiekiera

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/08/15 15:14:28
Co jakiś czas robię powtórkowe wycieczki do ulubionych : Agathy Christie i P.D. James.
-
Gość: polixena, *.dynamic.chello.pl
2013/08/15 21:34:26
Moje typy trafiłabyś pewnie bez pudła - Trylogia i "Władca pierścieni". Ostatnio z wielkim zainteresowaniem złapałam się też za "Przeminęło z wiatrem" :-)
Filmowo - za każdym razem, kiedy przypadkiem trafiam w tv na "Pana Tadeusza", nie jestem w stanie się oderwać i oglądam do końca. Od "Misia", "Seksmisji" i "Vabanku" odrywam się, ale z trudem. A z bratem obiecujemy sobie od jakiegoś czasu powtórkę z "Gwiezdnych wojen".
-
Gość: cashmeer, *.swietochlowice.vectranet.pl
2013/08/15 23:01:05
Ja właśnie skończyłam całkiem nieprzewidzianą powtórkę "Diabła na wieży" i "Zabawek diabła" Anneke. Zacne.
-
2013/08/16 10:18:56
O, popatrz, ten ostatni zestaw też widnieje na mojej liście planowanych powtórek:)
statystyka